Rizikos: ar Jūsų verslas turi imunitetą? Konkurencijos rizika (VIII)

Rolandas Mištautas, advokatų profesinės bendrijos KONSUS LEGAL vadovas

Atsipalaiduoti, remiantis tuo, kad šiandien Jūsų verslo rezultatai yra geri, tinka trumpiems atokvėpiams. Orientuojantis į svarią, ilgalaikę perspektyvą, privalu atsižvelgti ir į vadinamąją konkurencijos riziką.

Ne veltui verslo filosofai mėgsta lyginti verslo puoselėjimą ir vystymą su kautynėmis, mūšiais ir kova plačiąja prasme: atsipalaidavimas per skubiai ar per ilgam gali padaryti Jūsų puoselėtoms veikloms neigiamos įtakos.

Kiekviena įmonė privalo nuolat ieškoti naujų, konkurentų neatrastų ar nepakankamai gerai panaudojamų kelių į tobulėjimą ir plėtrą, neapsiribodama tiktai, pvz., vienos rinkos teikiamomis galimybėmis. Išėjimas iš to, ką psichologijos mokslo atstovai vadina „komforto zona”, reikalauja drąsos, ryžto ir atkaklumo. Taip pat – aiškaus supratimo, jog kuo mažesnė rinka, tuo didesnė konkurencija.

Vieninga Europos Sąjungos rinka teikia puikias galimybes komandiruoti Jūsų verslą į bet kurią ES šalį. Be to, šiandien jau gana įprasta verslą komandiruoti net ir į trečiąsias, ne ES, šalis.

Verslo komandiravimas į kitas šalis pasitarnauja daugeliu aspektų:

1. Suteikia verslo įmonei ar kompanijai mobilumą.

2. Atsiveria daugiau galimybių išskaidyti verslo aplinkos rizikas, šitaip sėkmingai sumažinant potencialias jų keliamas grėsmes.

3. Sukaupta įvairių šalių verslo patirtis sėkmingai integruojasi į vidinę kompanijos kultūrą.

4. Įmonė tampa nepriklausoma nuo vienos rinkos specifikos ir vienos rinkos ekonominio – teisinio mentaliteto.

Nors niekada nepavyks pašalinti verslo rizikų visiškai, tačiau jas numatyti ir sumenkinti padės iniciatyvus jų planavimas. Susikurkite rizikų valdymo politiką pagal savo veiklos pobūdį, skirkite tam laiko. Veikite! Sąmoningumas yra pagrindinis dalykas, padedantis sutaupyti pinigų ir laiko, kartu apsaugant pasitikėjimą, reputaciją ir klientus, kurių siekėte taip ilgai ir sunkiai.

Atnaujinta: 2023-03-31

Konsultuokis

KONSUS e-parduotuvė
Laisvės al. 42-2
LT-44246 Kaunas
Lietuva
Ekspertai
  • Teisininkas Konsultacijos
    Teisininkas
  • Ekspertas Konsultacijos
    Ekspertas
  • Advokatas Konsultacijos
    Advokatas
E-paslaugos