Rizikos: ar Jūsų verslas turi imunitetą? Ekonominė rizika (II)

Rolandas Mištautas, advokatų profesinės bendrijos KONSUS LEGAL vadovas

Svyruojančios ekonomikos laikotarpiu valstybės ekonomika patiria silpnesnį ir trumpesnį augimo ciklą. Todėl apdairios verslo įmonės, atsižvelgdamos į rinkos pokyčius, turi sudarinėti savo veiklos biudžetą preciziškai tiksliai, aiškiai planuodamos savo pajamas ir išlaidas.

Šiuo atveju, ypatingą dėmesį privalu skirti pridėtinėms išlaidoms, susijusioms su situacinių išlaidų padidėjimu (pvz., įvertinti tokius situacinius išlaidų nešėjus, kaip tiekėjų skaičius ir pan.).

Didelė dalis stambiojo verslo sėkmingai tai taiko savo kasdieninėje praktikoje ir visa tai pateikia kaip normalią jų finansinės veiklos vykdymo dalį. Tačiau pasigilinus į vidutinio ir smulkiojo verslo situacijas tampa akivaizdu, jog, galbūt dėl netoliaregiškos nuomonės, kad tokie dalykai nėra gyvybiškai būtini, šių verslo sričių atstovai ir atstovės vengia planuoti savo pajamas ir išlaidas preciziškai.

Nesilaikant kruopštaus finansinio planavimo ir biudžeto sudarymo vienu iš svarbiausių savo verslo prioritetų, neretai ištinka skaudžios pasekmės ar (neduokdie!) dar ir finansiniai nuostoliai.

Todėl ne tik stambiajam, bet ir vidutiniam bei smulkiajam verslui atitinkamų specialistų konsultacijos ir pagalba gali būti ypatingai svarbi, ypač šiais ekonomikai neramiais laikais.

Ir jei stambusis verslas gali savo reikmėms palyginti nesunkiai įdarbinti pastoviai triūsiančią komandą – vidutiniam ir smulkiajam verslui daugeliu atvejų naudingiau ir apsimoka finansiškai pasitelkti specialistus iš šalies, ypač teisės, mokestiniais ir pan. klausimais.

Atnaujinta: 2023-03-31

Konsultuokis

KONSUS e-parduotuvė
Laisvės al. 42-2
LT-44246 Kaunas
Lietuva
Ekspertai
  • Teisininkas Konsultacijos
    Teisininkas
  • Ekspertas Konsultacijos
    Ekspertas
  • Advokatas Konsultacijos
    Advokatas
E-paslaugos